Mehmet Göçer'in Un Sandığı Kitabının Web Sitesidir

  1. Anasayfa
  • Akayburo Elbistan

    Mehmet GÜLSEREN

Öyle sanıyorum ki, Mehmet Göçer'in  “UN  SANDIĞI” eseri kimin eline geçmişse okumuştur. Her strese girdiğinde sayfaları arasında gezinmiş; gün görmüş, neler neler yaşamış insanlarla sohbet etmiştir.

            Samimiyetle çevirilen sayfaları arasında, dikkatlice gezinilen satırlarında kendisine göre bir şeyler bulmasını bilen her okur aradığını bulmuştur. Düşünmüştür, bir şeyler söylemiştir. Eli kalem tutanlar ise duygularını okurları ile paylaşmak istemiştir.

            UN SANDIĞI alışılagelmiş anlatım biçimlerinden, yazım türlerinden ap ayrı bir uslüp ve yöntemle kaleme alınmış.. Hayâller yerine, yaşanmış ve yaşatılmış gerçeklerin fotoğrafları çekilerek canlı bir albüm haline getirilmiş… Bu yönüyle de başlıbaşına edebiyatta yeni bir tür ortaya konulmuştur.

            Bir değil birçok kişi; biyoğrafileri, hatıraları, fıkraları, sözleri ve eserleri ve esprileriyle; hattâ kalemleriyle girdikleri  UN  SANDIĞINDA un haline gelerek pişirilmeğe ve hazmedebilecekler için yenilmeğe, gıda alınmağa hazır hale getirilmişlerdir. Bu yönüyle UN  SANDIĞINA bir ANTOLOJİ de demek mümkündür. Kıssadan hisse, tecrübelerden örnekler, nüktedanlardan damlalar Ansiklopedisi…

            Toplumun her kesiminden, hazır cevaplılıkları ile, ince zekâları ve yetenekleriyle, sorun çözmeleri ve yönlendirmeleriyle sevilmiş ve sayılmış ve anılmayı hak etmiş, değişik insanların değişik renk, yetenek ve görüşlerini, usta gazeteci, şair ve yazar, bunlardan da önde bir toplum adamı olan Mehmet Göçer yeteneğini ortaya koyarak, dokumuş ve bizlere örnek bir desen sunmuştur. YÜREKTEN KUTLUYORUZ GÖÇER'i ve de devamını diliyoruz.

            Malatya-22/01/2004

2024 - Mehmet Göçer'in Un Sandığı Kitabının Web Sitesidir--KOSKER