Mehmet Göçer'in Un Sandığı Kitabının Web Sitesidir

  1. Anasayfa
  • Un Sandığı

    Un Sandığı Hakkında

Sahip ve kurucusu  olduğum Elbistanın Sesi Gazetesi'nin sohbet köşesinde 2001 yılı sonlarında yayınlamaya başladığım yazılarımı, “UN SANDIĞI” adını verdiğim kitapta toplayarak, muhterem okurlarıma sunmanın mutluluğu içindeyim.      

   Toplumumuzun aile sohbetlerinde, düğün odası, kahve ve cenaze evi sohbetlerinde konuşmalara dikkat ettim; insanlara en tatlı geleninin, geçmişte kişiler arasında yaşanan bilhassa kıssadan hisse yansıtan olayların olduğunu anlamam üzerine bu yöntemi seçtim, araştırmalara başladım.   

            150'yi aşkın olay arasından büyük bir bölümünü, elinizdeki bu, 1. ciltte yayınlamış bulunuyorum. Geri kalanlar ile yeni gelip elimde bekleyenler ve de daha sonra gelecekler; Allah ömür ve de nusret verirse, 2.ciltte yayınlanması programımdadır. Olaylardan

hiçbirisi efsanevî değildir. Üstelik ulaşabildiğim kaynak ve olayın ilgilisinin fotoğraflarını imkânlarım ölçüsünde temin etmeye çalıştım. Bu çerçevede, siz sayın okurlarımızca tarafıma gönderceğiniz yaşanmış olaylara kaynak olan kişi ile mümkün olursa ilgilisinin de fotoğrafının ve sizin mektuplaşma adresiniz ve telefon numaranızla birlikte göndermenizi hatırlatmak isterim.  

          Bu kitabı eline alan ve internet kanalı ile üç yüz elli bin kişinin okuduğunu bildiğim siz saygı değer okurlarıma sesleniyorum: Değil Elbistan ve havalisi, yurt içi ve yurt dışında yaşanan, (Ama mutlaka yaşanmış ve herhangi bir kitapta yer almamış olacaktır) bu ve benzeri olaylar yukarıda da arz ettiğim gibi tarafıma bildirildiği takdirde, hazırlığına başladığım 2., icabında 3. ciltte yer alacaktır.

   Birbirinden ilginç olmasıyla birlikte bilhassa Elbistan, Afşin ve çevresinde en çok ses getiren ve dünyada eşi görülmemiş, diğer bir deyimle ilk ve son Durdu Gök'ün  aşk hikâyesi olduğu için; kitabımın adını “UN SANDIĞI” koymuş bulunuyorum.

   Allah nusret ve ömür lutfederse, devam eden ciltlerde buluşmak temennisiyle saygılar sunuyorum.

Elekten elercesine gözden geçirildikten sonra yazılan işbu yazıyı okuduktan sonra, kitabımı edinmek isteyenlere telefonum: 0 536 544 58 58.

Normal telefon: 0 344 415 40 40. Faks : 0 344 415 40 40/den 13.  Ayrıca: 0 544  329 45 51 ve 0 537 855 32 55; Himmet Göçer'den de iletişim sağlanabilir.

Bu haberleşmeler sonucu kitabım ödemeli gönderilebilmektedir.

2024 - Mehmet Göçer'in Un Sandığı Kitabının Web Sitesidir--KOSKER